Ekonomia (II stopnia)
Studia przy współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie
Specjalności:
- Ekonomika przedsiębiorstw
- Analizy ekonomiczne i rachunkowość
- Gospodarowanie nieruchomościami
Sylwetka absolwenta kierunku EKONOMIA:
Absolwent kierunku ekonomia posiada wszechstronną wiedzę ekonomiczną oraz jest przygotowany do wykonywania zawodu ekonomisty – specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Jest przygotowany do przeprowadzania analizy dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji osadzonych w kanonach nauk ekonomicznych. Jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach publicznych i pozarządowych. Posiada niezbędną wiedzę i umiejętności do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.
Pedagogika (II stopnia)
Studia przy współpracy z WYŻSZĄ SZKOŁĄ TECHNICZNO-HUMANISTYCZNĄ Kadry dla Europy
Absolwenci naszych studiów pedagogicznych dobrze radzą sobie na rynku pracy, potrafią poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać kompetencje pedagogiczne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i nowych środków przetwarzania informacji.
Specjalności na kierunku Pedagogika II-go stopnia:
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
opis specjalności:
To specjalność przygotowana przez naszą uczelnię z myślą o tych studentach, którzy chcą przygotować się do pracy profesjonalnego pedagoga-nauczyciela zajmującego się stwarzaniem optymalnych warunków do wszechstronnego rozwoju dzieci od urodzenia do 10 roku życia.
umiejętności absolwenta:
W nauczaniu naszych studentów kładziemy nacisk na przygotowanie ich do prowadzenia interaktywnej edukacji nawiązującej do najnowszych teorii kształcenia i wychowania. Zgodnie z nimi dziecko jest samodzielnym i aktywnym podmiotem swego rozwoju.
miejsca pracy po specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna:
- żłobki
- przedszkola
- szkoły
- kluby dziecięce
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z językiem angielskim*
Specjalizacja ta przygotowuje absolwentów edukacji elementarnej do prowadzenia zajęć z języka angielskiego w przedszkolach oraz szkołach podstawowych w klasach 0-3, zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 sierpnia 2014r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.
Program specjalizacji:
• Praktyczna nauka języka angielskiego – 45 godz. (na poziomie przygotowującym do egzaminu FCE)
• Dydaktyka języka angielskiego – 60 godz.
• Praktyka dydaktyczna – 60 godz.
Ponadto:
• Wstęp do językoznawstwa
• Wiedza o krajach anglojęzycznych
• Literatura krajów anglojęzycznych
Diagnoza i terapia pedagogiczna
opis specjalności:
Na tej specjalności uczelnia WSTH KdE przygotowuje studentów do pracy w żłobkach, przedszkolach, szkołach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz instytucjach terapeutycznych. Zapewniamy naszym słuchaczom nabycie kompetencji potrzebnych do efektywnego wspierania i wspomagania rozwoju uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych.
umiejętności absolwenta:
Po skończeniu naszych magisterskich studiów pedagogicznych są gotowi do pracy psychopedagogicznej z uczniami przejawiającymi trudności w uczeniu się oraz zaburzenia w rozwoju i zachowaniu, a także z uczniami zdolnymi na etapie edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej i w klasach 4-6. Naszych studentów przygotowujemy również do pracy z uczniami posiadających zróżnicowane doświadczenia edukacyjne i życiowe.
miejsca pracy po specjalności diagnoza i terapia pedagogiczna:
- żłobki
- przedszkola
- szkoły
- poradnie psychologiczno-pedagogiczne
- instytucjach terapeutyczn
Logopedia szkolna
opis specjalności:
Specjalność skierowana jest do studentów posiadających przygotowanie pedagogiczne lub uzupełniających je w trakcie trakcie studiów II stopnia.
umiejętności absolwenta:
Absolwent tej specjalności posiada kwalifikacje, dające pełne przygotowanie teoretyczne i praktyczne do podjęcia pracy na stanowisku nauczyciela - logopedy w przedszkolach, szkołach podstawowych lub do prowadzenia własnego gabinetu logopedycznego. Zna zaburzenia porozumiewania się językowego, słownego i pisemnego oraz potrafi diagnozować je odpowiednimi metodami. Zna zasady stosowania metod i technik rozpoznawania dysfunkcji i ich leczenia, a także potrafi zaprojektować indywidualną pomoc logopedyczną.
UWAGA! Wraz z deklaracją wyboru specjalności, kandydat ma obowiązek złożyć zaświadczenie o wyniku badania logopedycznego i foniatrycznego, potwierdzającego brak przeciwwskazań do podjęcia pracy w zawodzie logopedy.
miejsca pracy dla absolwenta specjalności logopedia szkolna:
- przedszkola
- szkoły podstawowe
- własny gabinet logopedyczny
Pedagogika pracy i andragogika
Program Modułu przygotowuje absolwentów do podjęcia zadań związanych zarówno z działalnością dydaktyczno-wychowawczą dorosłych – szeroko pojętą diagnozą potrzeb edukacyjnych oraz indywidualnym doradztwem.
Na moduł składają się przedmioty, które wprowadzają studentów w specyficzny świat pedagogiki pracy i zapoznają z uwarunkowaniami związanymi z tą problematyką.
Absolwenci zdobędą szereg umiejętności niezbędnych do diagnozowania, projektowania i udzielania fachowej pomocy w procesie rozwoju zawodowego i kariery.
Moduł Pedagogika pracy i andragogika, z jednej strony pozwoli uczestnikom zrozumieć, zanalizować i wyjaśnić działalnie i zachowanie człowieka na różnych etapach życia, głównie w sferze życia zawodowego, z drugiej zaś dobrze rozpoznawać rynek pracy i podstawowe mechanizmy determinujące społeczno-ekonomiczne warunki życia człowieka.