Przedstawiciele biznesu z naszego regionu w specjalnych warsztatach przygotowanych przez Radę Biznesu WSE przy współpracy z Grupą TROP.

Szkolenia Coachingowe dla biznesmenów
Rada Biznesu Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Stalowej Woli przy współpracy z Grupą Trop zorganizowała bezpłatne szkolenie „Coachingowy styl zarządzania”. Było ono adresowane do menadżerów, szefów zespołów, zarówno z dużych, jak też średnich i małych przedsiębiorstw, osób prowadzących własne, rozwijające się działalności itd. W szkoleniu wzięły udział osoby, które chciały rozwijać swój potencjał osobisty i przywódczy, pracować nad sobą od strony interpersonalnej, jak również poznawać swoje mocne strony. Uczestnicy warsztatów mogli poszerzać swoje kompetencje dotyczące przywództwa strategicznego, rozwijać zdolności myślenia i działania systemowego oraz stosowania „zwinnych” strategii.
Pierwsze szkolenie odbyło się 21 stycznia, kolejne zaplanowano na następny dzień. Swój udział w szkoleniu zgłosiło wielu przedstawicieli lokalnego biznesu. Szkolenie poprowadził Przewodniczący Rady Trenerów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Członek Rady Superwizorów Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, który współprowadzi Szkołę Trenerów i Coachów Grupy TROP Jacek Jakubowski.
- Zdaniem Jacka Jakubowskiego lider nie może dać odczuć pracownikom swojej dominacji, która często się objawia poprzez poniżanie ludzi. Takie zachowania i postępowanie nie jest konstruktywne. Bierne wykonywanie poleceń przez pracowników ich podległość prowadzą do nieefektywność i przegranej firmy. Lider powinien natomiast tak pokierować grupą, by pokazać im ich potencjał. Pracownicy powinni uczyć się od siebie, przekazywać sobie wiedzę nawzajem.

Kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród osób 50+
Rada Biznesu WSE przy współpracy z Grupą TROP przygotowała szkolenia nie tylko dla biznesmenów, ale również dla osób 50+. We wtorek odbyło się szkolenie dotyczące kształtowania postaw przedsiębiorczych wśród kobiet powyżej 50 roku życia. Celem szkolenia było pogłębianie umiejętności komunikacyjnych, współpraca i współdziałanie z ludźmi w różnym wieku, wspieranie kreatywności w celu poszukiwania możliwości zawodowych. Dzięki warsztatom można było poznać swój potencjał osobisty, popracować nad sobą od strony interpersonalnej, poznać swoje mocne strony czy też rozwijać zdolności myślenia i działania.

Rada Biznesu realizuje potrzeby różnych grup wiekowych
- W ramach współpracy i tworzenia wspólnej przyszłości myślimy, że wokół naszej uczelni może się gromadzić młodzież, ale także ludzie starsi, którzy mają swoje pomysły, chcą czegoś w życiu. Połączyliśmy nasze siły z Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz Stowarzyszeniem Srebrne Lata. Weszliśmy we współpracę ze spółką TROP, czyli firmą, która zajmuje się szkoleniami miękkimi, coachingowy zarządzaniem. Mamy nadzieję, że uda nam się w takim trój-obszarowym projekcie połączyć te działania kreatywnych kobiet i mężczyzn w wieku średnim, młodzieży i biznesu. Chcielibyśmy połączyć te działania w celu własnego rozwoju. Mamy jeszcze jedno spotkanie zaplanowane na luty. Niewątpliwie z biznesem jako Rada Biznesu będziemy współpracować cały czas i stąd ta propozycja teraz- mówi Ewa Kosak, rektor WSE.

Galeria zdjęć:

Co nas wyróżnia:

  • specjalności poszukiwane na rynku pracy
  • nabywanie praktycznych umiejętności związanych z wykonywanym zawodem
  • system stypendialny zaspokajający potrzeby studentów
  • stypendia socjalne
  • stypendia dla najlepszych studentów
  • stypendia specjalne dla osób niepełnosprawnych
  • zapomogi losowe

Skontaktuj się z nami

Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Stalowej Woli

Tel./fax. 15 844 54 88
e-mail: dziekanat.wse@gmail.com

Adres:
Al. Jana Pawła II 2a, 37-450 Stalowa Wola
NIP 865 180 11 94, REGON 830 330 048

ytfb

WSE Stalowa Wola © 2024 by MEG