Absolwenci studiów uzyskują uprawnienia pedagogiczne w zakresie resocjalizacji oraz możliwość wykonywania zawodu kuratora sądowego, wychowawcy w schroniskach, zakładach poprawczych dla nieletnich.
Absolwenci studiów uzyskają uprawnienia do realizowania zadań opiekuńczo-wychowawczych oraz prowadzenia profilaktyki niedostosowania społecznego, będą też mogli wykonywać zawód kuratora społecznego. Program studiów obejmuje przygotowanie do egzaminu na kuratora.
Słuchacze zostaną przygotowani do prowadzenia działalności wychowawczej i resocjalizacyjnej w placówkach edukacyjnych, socjalizacyjnych i resocjalizacyjnych. Program studiów obejmuje m.in. zagadnienia nieprzystosowania społecznego w świecie realnym i zagrożeń cyberprzestrzeni.
Mogą wykonywać m.in. takie atrakcyjne zawody z klasyfikacji zawodów (numer kwalifikacji zawodowej wg rozporządzenia MPiPS z dn. 27.04.2010 r) jak: specjalista resocjalizacji (263505); wychowawca w jednostkach penitencjarnych (263506); wychowawca w placówkach oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych (235914);